VIZUALIZACE STAVEB

Letiště Jihlava-Henčov

Předmětem práce byl návrh a vizualizace stavby letiště Jihlava – maturitní projekt v posledním roce SŠ. S prací jsem se zúčastnil studentských soutěží Stavba Vysočiny 2015 a SOČ 2015 – Obor architektura, stavebnictví a design interiérů a v obou soutěžích se mi podařilo obsadit 1. místo.

Hlavní pohled vizualizace Letiště Jihlava. | Vizualizace-fasady.cz
Vizualizace staveb - Letiště Jihlava Henčov

Koncept stavby

Inspiroval mne klasický tvar velkých mezinárodních letišť a koncept 3D modelu hmoty stavby jsem převedl na menší měřítko. Oblý tvar křídla budovy vybídl k použití dřevěné konstrukce s lepenými vazníky.

Návrh fasády

Dřevěné lepené vazníky byly stěžejním prvkem hlavně pro design stavby a návrh fasády. Zvýrazňoval jsem je jak ve vizualizaci exteriéru, tak interiéru. Při návrhu fasády jsem nechal vazníky vystoupit do popředí a jako kombinaci k dřevu jsem použil velké skleněné tabule a bílou fasádní barvu. V návrhu interiéru je jen velmi málo místností s podhledy, aby ve vizualizaci interiéru stavby vynikly masivní dřevěné vazníky.

Vizualizace objektu letiště

Finální vizualizace objektu byla doplněna o okolní budovy (dle stávajících situačních výkresů) a stafážní prvky kolem stavby (stromy, auta, …). U vizualizací interiéru jsem použil vysoké závěsné lampy a na stěny jsem umístil úzké vysoké pruhy tapetových obrazů. Do hlavního snímku vizualizace stavby jsem přidal dynamickou oblohu.

Vizualizace staveb

Kromě vizualizace rodinných domů nabízím i podobné vizualizace větších staveb. Liší se převážně časovou náročností a ta se odvíjí od požadavků klienta (Celková vizualizace stavby, exteriéru, nebo jen vizualizace interiéru).

Galerie

Červenec 2016