VIZUALIZACE FASÁDY I.

Vizualizace fasády

Předmětem práce byl návrh fasády rodinného domu v obci Okrouhlice u Havlíčkova Brodu. Hrubá stavba již byla v tu dobu hotova a klient se rozhodoval mezi více variantami umístění obkladů na domu, proto se rozhodl se na mne obrátit s požadavkem o vypracování barevné vizualizace fasády pro usnadnění rozhodování.

Návrh barvy fasády

V první fázi vizualizace fasády se vždy nejprve jedná o vypracování hrubého 3D modelu domu – vynesení hmoty bez textury. Následně se zvolí vhodná barva fasády, obvykle ve více variantách. Zde byla zvolena neutrální bílá, kontrastně ke tmavým krovům i střešní krytině. Po konzultaci jsme se shodli na obkladu z imitace kamene v šedém odstínu.

Neomezená variace

Výhoda grafické vizualizace fasády tkví v jednoduchosti vykreslení několika mnoha variant a ušetření financí i času na stavbě. Jakmile je v 3D programu vynesena hrubá hmota, není problém střídat jednotlivé varianty jak v umístění, tak v barvě a textuře během pár chvil tak, aby byl investor s finální verzí maximálně spokojen ještě před začátkem fasádních prací na stavbě.

Galerie

Duben 2017