VIZUALIZACE DOMU

Řešení rodinného domu

Jedná se o fiktivní rodinný dům, projekt ve 3. ročníku SŠ. Výsledkem byla kompletní stavební dokumentace DUR doplněna o vizualizace domu. Jde o jednopodlažní nepodsklepený objekt s garáží, z keramických tvarovek a lepených dřevěných vazníků s co nejjednodušším konstrukčním řešením bez specifických detailů s tepelnými mosty.

3D vizualizace domu

Pro účely vizualizace bylo v první fázi třeba vymodelovat 3D model domu a rozvrhnout hmotu objektu. Konstrukční řešení jsem co nejvíce zjednodušil, 3D vizualizace modelu domu je proto bez členění, jediným prvkem na fasádě je terasa s jednoduchou dřevěnou markýzou orientovanou na jižní stranu.

Vizualizace exteriéru

Zmíněnou markýzu jsem při vizualizaci exteriéru uchopil jako dominantní prvek, který rozráží jednolitost krychle. Tmavý odstín markýzy byl použit i na rámy oken a dveří v interiéru i exteriéru. Jako fasádní barvu jsem pro vizualizaci domu použil jemnější odstín hnědé. Fasáda byla zachována s čistým designem, se ztraceným soklem a bez obkladů, na rozdíl např. od vizualizace rodinného domu v Okrouhlici.

Vizualizace okolí domu

Pro lepší dojem z vizualizací domu bylo třeba kolem objektu dotvořit zahradu a zasadit dům do stávající zástavby. Zeleň a několik zahrádek po obvodu plotu podstatně zlepšily vizualizace zahrady. Jako okolní objekty jsem použil barevné 3D modely domů mých spolužáků.
Při vizualizaci okolí domu obecně je možné objekt umístit do reálné fotografie, nebo použít 3D modely, které mohou být barevné a členité (použité zde), nebo pouze jednoduché, šedé (např. vizualizace bytového domu Praha, nebo vizualizace historických domů kolem Sázavy)

Vizualizace interiéru

Hlavní místností pro vizualizace interiéru se stal obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyňským koutem. Kvalitním vizualizacím této místnosti pomohla její pozice. Nachází se na jižní straně domu a je prosvětlena ze tří světových stran. Velké, jižně orientované, francouzské okno se vstupem na terasu udělalo z uzavřeného prostoru průchozí místnost a středový prostor ve všech vizualizacích interiéru opticky rozšířilo.
Nábytek jsem volil jednoduchý, v kombinaci dřeva a kovu, omítky převážně ve světlých barvách. Předměty denní potřeby (knihy v policích, hrnečky na stole, …) vylepší celkový dojem a vizualizace domu je méně umělá.

Galerie

Březen 2016